noor2nano noor2nano
  • 17-10-2017
  • Mathematics
contestada

If 6 chocolates cost $0.93, how much do 22 chocolates cost?

Respuesta :

Mick3yMous3
Mick3yMous3 Mick3yMous3
  • 17-10-2017

I would be $3.41 first you figure out how much one cost by dividing 0.93 by 6 then you multiply your answer by 22

 

Answer Link

Otras preguntas

I know this for a fact, because when I was growing up, my mother’s “limited” English limited my perception of her. I was ashamed of her English. I believed that
Explain the way that Mount St. Helens was formed.
what is the chemical reaction of cellular respiration
1. Which one of the following statements suggests a good method for establishing a study schedule? A. Plan to study in large blocks of time at one sitting.
why has australia's government encouraged immigrants to move there
A 100 N force is applied to move a 15 kg object a horizontal distance of 5 meters at constant speed. * A 15 J B 150 J C 1500 J D 15000 J
the calendar shows that the new moon occurred about 21 days ago. what phase is the moon in right now?
The physician orders 500 mcg (0.5 mg) of Lanoxin digoxin). On hand you have 250 mcg (0.25 mg). How many tablets will you give?
Bonds issued by Animite Energy are selling at a rate of 95.230. Which of the following statements is true for a bond of par value $1,000? a. The market value in
Your business plan is a tool that can A. double as an office manual for new employees. B. clarify your business strategy for investors. C. be use