RueGenius
RueGenius
17-10-2017
Physics
contestada
WILL GIVE BRAINLIEST. Easy algebra
Respuesta :
mermaizingmonsc
mermaizingmonsc
17-10-2017
3p=5.88-2.25 (5.88 being new price and 2.25 is .75 times 3 because5.88 is the price of 3 pounds not 1)
$1.21
Answer Link
celewis2001
celewis2001
17-10-2017
5.88/3 = new price per pound
(5.88/3)-(0.75x3) = old price per pound
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 49+ )
Otras preguntas
explain the role of director of board of directors in public company. four points
A cone fits inside a square pyramid as shown. For every cross section, the ratio of the area of the circle to Since the area of the circle is the area of the sq
Was Hitler's world conquest doomed from the start? Use detail and examples in your answer.
write sentences in past simple 1 affirmative negative interrogative He his father (to help) I cinema at the weekend (to go)
What is the height of a parallelogram with area 56 m2, and a base of 7m
Balance the equation below and use it to answer this question: H2 + O2 → H2O How many Liters of water vapor can be made from 3.75 moles of O2?
Can someone please answer this!!
दीर्घ उत्तरीय प्रश्न-(क) इकबाल और उसके पिता के विचारों में क्या अंतर था?(ख) मोहित क्या बनना चाहता था और क्या बन गया?(ग) निराश इकबाल ने अपने जीवन के कमज़ोर क्षणो
Mr. Smart wants to set up an annual scholarship by donating $50,000 to the scholarship fund of his university. If the first payment is to be made in 5 years and
Please Help ASAP before midnight. Write a unit rate for the situation. $12.50 for 5 ounces Also if you can, with your answer can you tell me how to find unit r