SavannahHughes
SavannahHughes
20-10-2017
Mathematics
contestada
How do I work this out ?
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
20-10-2017
ur looking for the unit rate...so ur looking for the cost of 1 chocolate bar.
cost per bar...." / " means per..
cost / bar : 1.20 / 4 = 0.30 per bar <==
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 49+ )
Otras preguntas
The polynomial below is perfect square trinomial of the form a^2 -2AB +B^2
which 2 countries opposed each other during the cold war
Using the diagram on the right, what would the measure of Angle c be if Angle a=55. c=59 c=90 c=116 c=66
What is 2 3/4 x 3/8 compare to the number 3/8
The polynomial below is perfect square trinomial of the form a^2 -2AB +B^2
Hurricane that left more than million of people homeless in 2005
Can someone help me on this please
If f(x) = 6x-4, find each function value f(3) f(-5) f(8) f(-9)
What inspired Renaissance thinkers to become interested in humanism?
Simplify the expression. (3xy3)2(xy)6 3x8y12 9x8y9 2x3y12 9x8y12