aixave
aixave
16-11-2017
Mathematics
contestada
2 dozen tennis balls for $36 unit rate anwser
Respuesta :
jenninov2004
jenninov2004
16-11-2017
To find the unit rate need to divide 36/2 to get 18 so it would be 18 hope this helps you:)))
Answer Link
suzetteaparicio
suzetteaparicio
08-01-2019
Step-by-step explanation:
divid 36 by 2 answer 18
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 73+ )
Otras preguntas
Question 2 (Matching Worth 10 points) (08.05 LC) Match Term Definition Triangle A) perpendicular cross section of a cylinder
can someone help me with this
Trina is catering a wedding that 112 people will attend. She is making two cakes, a chocolate cake and a carrot cake. 5/8 of the guests will be served chocolate
which of the following isotopes is most useful for dating plant and animal remains? A. potassium- 40 B. Uranium- 238 C. Carbon-14 D. Lead-212
Annie Leibovitz's portraits show celebrities in poses that demonstrate _____.
most people prefer to pay health insurance premiums rather than pay out-of-pocket for medical expenses because
What early experiences did Elizabeth Cady Stanton think might have sparked her interest in politics?
What type of characterization is used in the excerpt to reveal Claire’s character traits?
the first part of the brain to be stimulated and affected by alcohol is the
The combined area of two squares is 45 square centimeters. Each side of one square is twice as long as a side of the other square. What is the length of each si