mproaguilas644 mproaguilas644
  • 16-11-2017
  • Mathematics
contestada

A manager received an invoice for $86.30 for 30gal ice cream. how much did each gallon cost? a $3.49 b $3.15 c $4.26 d $2.88

Respuesta :

lililane847ozmfoi
lililane847ozmfoi lililane847ozmfoi
  • 21-11-2017
86.3 / 30 = 2.876

Therfore the answer is D $2.88
Answer Link

Otras preguntas

Explain the crucial role of shays rebellion in sparking the movement for a new constitution
Each year lizzie's school purchased 350 books at a cost for 1137.50. If the school would like to make a profit of 1500 to help pay the for field trip and scho
Which of the following were the main proponents of NAFTA? A. Environmentalists B. Human rights groups C. Labor unions D. Large corporations
Who built first computer? Please fast!
The density of an object with a volume of 3.0 mL and a mass of 15.0 g is
The density of an object with a volume of 3.0 mL and a mass of 15.0 g is
What is the probability of getting a factor of 6 when u have this numbers 1,2,3,4,5, and 6
What 1/3x+9=21 answer?
1ft or 12in which is more precise
Raul has 56 bouncy balls. He puts three times as many balls into red bags as he puts into green gift bags. If he puts the same number of balls into each bag,how