09lamicutiepie 09lamicutiepie
  • 16-11-2017
  • Mathematics
contestada

4 tomatoes cost 3.40.How much does 1 tomato cost

Respuesta :

8678601
8678601 8678601
  • 16-11-2017
1 tomato will cost 85 cents because when you divide 3.40 and 4, your unit rate will be $0.85.
Answer Link
cborgese
cborgese cborgese
  • 16-11-2017
3.40 ÷ 4 = 0.85

Each tomato cost $0.85
Answer Link

Otras preguntas

What is the value of x? A. X=3 B. X=18 C. X=30 D. X=9 Find JM in the previous item. A. JM = 3 B. JM = 9 C. JM = 54 D. JM = 63
Which equation in parallel to 3x-5y=10
PLEASE HELP ASAP 25 POINTS
simplify 1/6+1/4-1/3
the deaf community refers to which of the following deaf people and other who support deaf culture specific cultural values deaf people who don't prefer asl
Select all trips that would take 2 hours. Show your work for each situation. Walk 5 miles per hour to school, which is 2.5 mikes away. Drive 50 miles pe
In this speech, Patrick Henry asserts that ___ is inevitable?
can an object have both kineric energy and potential energy at the same time?
Read the following excerpt from "How Do I Love Thee? (Sonnet 43)" by Elizabeth Barrett Browning. I love thee freely, as men strive for right. I love thee purel
Find the value of x in this figure