itsdianaduh itsdianaduh
  • 19-11-2017
  • Mathematics
contestada

HELP IF YOU KNOW HOW TO SOLVE PLEASE AND THANK YOU!

HELP IF YOU KNOW HOW TO SOLVE PLEASE AND THANK YOU class=

Respuesta :

ndurairajownkpq
ndurairajownkpq ndurairajownkpq
  • 19-11-2017
 $1.99 to $2

$3.99 to 4

............................

For the exact cost, all up all the decimals and you will get your anwser


Hope this helps!


Answer Link
altavistard
altavistard altavistard
  • 19-11-2017
Let's estimate the cost.  Round off the unit prices.

3($2) + 1($4) + 2($1) + 1($1) + $1 = $14.
Answer Link

Otras preguntas

The most common ways to treat cancer include
Jessie bought a 2-liter bottle of juice. Her sister drank 650 milliliters. How many milliliters were left in the bottle.
How does the tilt of Earth's rotation axis affect Earth's weather?
Susan wants to make pumpkin bread and coffee cakes for the school bake sale. She has 15 eggs and 16 cups of flour in her pantry. Her pumpkin bread recipe uses 2
Robert baked 36 brownies. He gave the same number of brownies to each of his 6 children and saved 12 brownies for himself. Which equation can be used to find ho
I need help with some stuff if anyone can help just text me
What percentage of the surface area of the Ottoman is green
How do greenhouse gases affect visible and infrared light?
Who gained territory in six day war 1967
Why is it important to carefully read and understand a financial institution policies when opening a savings account?