rachaelramnarine rachaelramnarine
  • 20-11-2017
  • Mathematics
contestada

alicia bought 3.8 pounds of cashews for 15.75 about how much was the cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 20-11-2017
The answer is $4.14.

Hope this helps!!
Answer Link
elyssaaaa
elyssaaaa elyssaaaa
  • 20-11-2017
$4.14 per pound. To do this all you do is divide the total price by the amount bought
Answer Link

Otras preguntas

Monica works for a company that pays her 10% commission on all her sales if she sold $450 worth of merch last month how much commission does she make?
HELP WITH THIS PLEASEEE HURRY
Can someone explain how I need to do this please?
Aisha designed a web site for her school FBLA club and tested it to see how well it would resize on different systems and devices. What kind of design did Aisha
SOMEONE PLEASE HELPPPP I need help on 3 and 4
What is the perimeter of this rectangle? A. 2(x2 − x1) + 2(y2 − y1) B. (x2 − x1)(y2 − y1) C. D. E. 4(y2 − x1)(x2 − y1)
Which equation shows the same relationship as 72 x 1/8 = 9?
How did the economic impact of the Bell Bomber Plant on Cobb County compare to larger economic trends in Georgia during World War II? A Changes in Cobb County w
Why does Avery dread the upcoming change?( heres the story)
Question 4(Multiple Choice Worth 10 points) (MC) Read the following excerpt from the article "Vision, Voice and the Power of Creation An Author Speaks Out" by T