babygbabygirl6otqbfr babygbabygirl6otqbfr
  • 17-01-2018
  • Mathematics
contestada

At a snack stand, drinks cost $1.50. Write an expression that could be used to find the total cost of d drinks

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 17-01-2018
two plus two that four minus one that three quick math
Answer Link
Tiffdlr Tiffdlr
  • 17-01-2018
1.50d // 1.50 times d (drinks) equal the total cost for the drinks
Answer Link

Otras preguntas

How old do you have to be to decide what parent you want to live with?
Zorna weighs 96 lb her weight is 6 lb more than half of her father's weight. how much does her father weigh
Is this grammatically correct? Should the , be inside the ' ' or outside the ' '? Yet for the speaker, since she has her ‘fear of falling,’ she believes after i
Which of the following sentences is the best example of descriptive language use? Sandra rushed across the street before the light turned red. Sandra walked a
You have a square piece of paper. Where do you cut it to make a regular octagon?
We use the magma of the Earth to heat buildings with geothermal energy.
In addition to proper growth and development, bone remodeling is critical in maintaining
What is the interquartile range of the data set? Key: 1|5 means 15
How is 4 3/11 written as a decimal number? show your work. Multiple choices A. 4.27 B. 4.272 C. 4.311 D. 4.36
Please help me and show your work if possible plz do your best I really need this