Seudónimo Seudónimo
  • 17-01-2018
  • Mathematics
contestada

A produce stand sells roasted peanuts for $2.60 per pound. What is the cost, C, of p pounds of peanuts?

Respuesta :

muppet7718ovgzqi muppet7718ovgzqi
  • 17-01-2018
P multiplied by 2.60 equals C (the cost). Equation: 2.60p=C
Hope this helps.
Answer Link

Otras preguntas

why did the British burn down the capital
What food makes up nearly all (around 99%) of a Giant Panda’s diet?
one characteristic of all living organism is that they
What would be the effect of losing ones sight on the ability to digest food?
In a series of rock layers, a geologist finds fossils of a pine trees and oak trees in layers that are 1.0 m and 1.5 m deep. However, in a layer that is 2.0 m d
What was the third part of James k. Polk's war plan? 1.) to capture Mexico city 2.) to seize California 3.) to drive Mexicans out of borderlands 4.) to seize Ne
A zookeeper measured the lengths of five snakes at the zoo. She recorded the results in a table. What is the mean snake length? Snake Length (cm) Queen snake 22
(4x-2) • 6(2x+7) what is this in standard form
what tool used to see the movement of storm clouds
one quarter of the rectangle