Angie2051
Angie2051 Angie2051
  • 17-01-2018
  • Mathematics
contestada

3 lbs of apples cost $9. How many lbs of apples can you get with $12?

Respuesta :

joneisawesome1p2pvmm
joneisawesome1p2pvmm joneisawesome1p2pvmm
  • 17-01-2018
the exact answer is
[tex]3.9999999996[/tex]
but if you round it up it will equal
[tex]4[/tex]
Answer Link

Otras preguntas

What is the alpha decay of Radon-198?
Organisms made up of one or more cells with complex internal structure are called
Facts about the civil rights movements.
how do you make a circuit so 1 switch will turn on/off all the lights(3 lights) and a second switch will change the lights from all being the same brightness to
In which country did the hutu people practice genocide against the Tutsi was it Rawanda or noHelp Please
The oxygen content in the atmosphere of the early Earth is thought to have increased significantly once which of these developed?
A total of 120,000 votes were cast for 2 opposing candidates, Garcia and Pérez. If Garcia won by a ratio of 5 to 3, what was the number of votes cast for Pérez?
how do you make a circuit so 1 switch will turn on/off all the lights(3 lights) and a second switch will change the lights from all being the same brightness to
How do I solve a quadratic equation like this: x squared minus 9x = -14?
The greenhouse effect is a result of