queenxnicole queenxnicole
  • 16-12-2015
  • Mathematics
contestada

a pound of beans cost $4.70. Mrs.pate buys 6.5 pounds of beans.How much does she pay for the beans?

Respuesta :

VenusRetrograde
VenusRetrograde VenusRetrograde
  • 16-12-2015
Answer=$30.55

1pound=$4.70

6.5pounds=4.70*6.5=$30.55
Answer Link

Otras preguntas

In this picture B and F are midpoints x=
Solve for the missing variables. (Geometry)
Answer all questions please
A food company has designed new types of breakfast cereal and is now working to decide which cereal to mass produce and begin selling. They can measure some tra
is y=19x-5 proportional?
Ayer yo —- a la ciudad de Panamá. A) fuiste B) voy C) iba D) fui
help with figure B oceanographer
The Spanish influence on Texas culture can be seen in the traditions of which immigrant group? a. Czech Americans b. Polish Americans c. German Americans d. Mex
The value of square root -9 is not -3 because ___.
a box with a mass of 12.5kg sits on the floor how high would you need to lift it has a GPE of 568j