Seudónimo Seudónimo
  • 21-01-2016
  • Mathematics
contestada

8.5 pounds of ground beef for $19.00 find unit price

Respuesta :

Billymkhoi
Billymkhoi Billymkhoi
  • 21-01-2016
$19.00/ 8.5 pounds= $2.24/pound.

The unit price is $2.24/pound~
Answer Link

Otras preguntas

The brain communicates with the rest of your body by _____.
what does color say about temperature in oyr stars
name and explain two factors contributing to a detrimental relationship
what is the area, in square inches, of 5/8 inch and 5/8 inch?
How did the roles of women in Iroquois society differ from the roles of women in other societies
How many electrons would need to be added to fill the outermost energy level of hydrogen? of oxygen?
Which environmental changes occur faster? a. forest fire b. transition from farm field to maple forest
Jonathan Swift wrote to further the Tory cause. True or False?
The Dietary Guidelines for Americans are updated and published every _______ years. A. 2 B. 5 C. 7 D. 10
what's conditions allowed the spartans to create a proffecional army