milshome2 milshome2
  • 19-03-2018
  • Mathematics
contestada

Jenna bought 6 pounds of apples for $7.38. What is the unit price per pound of apples?

Respuesta :

holsteinlover102 holsteinlover102
  • 19-03-2018
$1.23 per pound of apples 
Answer Link
sydneymtaylor
sydneymtaylor sydneymtaylor
  • 19-03-2018
the answer is $1.23, hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Help me please and I don't understand this
What are the importance of oral traditions
Romantic poetry does not regard nature as a subject to be enjoyed simply for its physical beauty. True False
What is the difference between dna, chromosomes, chromatid, genes, and alleles?
By the year 1550 which european country has established the largest empire in the new world
@Ideal, here it goes man. I answered a few on my own.
How much does it cost to run the player for an hour? Thank you! <3
Maria's first four test scores were 60, 90, 90, and 70. What what does she need to make on the fifth test to maintain a 70 average?
The third stage of digestion is absorption, which begins when food enters the _____.
Is 200cm greater than 3m