haydencharles2owytih haydencharles2owytih
  • 17-04-2018
  • Mathematics
contestada

Which is better? 30 ounces for $2.49 or 40 ounces for 3.32

Respuesta :

JazzRules031602 JazzRules031602
  • 17-04-2018
They're both the same. But 40 ounces for 3.32 would be better
Answer Link
katieforbus09
katieforbus09 katieforbus09
  • 17-04-2018
They are both about the same in price so either one really..?
Answer Link

Otras preguntas

Visual processing begins in the primary visual cortex, located in the the __________ lobe.
The study of animals' structures, behaviors, functions, and evolution is called _____. ethology zoology biology physiology
Can your computer become infected with a virus via email
Which of the following is a health risk associated with ozone depletion? a. diabetes b. depression c. skin cancer d. obesity
Which landform is characterized as large areas of low-lying flat ground? a. elevation b. fault-block mountain c. plain d. plateau
what might happen if earth did not rotate on its axis?
During an emergency, which of the following is likely to be true? a. People are automatically able to filter out unnecessary information. b. People have addit
Amount financed is equal to: Cash price times down payment Cash price plus down payment Cash price minus down payment Cash price divided by down payment None of
A box holds 42 pieces of red construction paper and 18 pieces of blue construction paper. A piece of paper is pulled out of the box at random and then placed ba
After his defeat at Manassas, General McDowell was replaced by General: Custer McClellan Grant Jackson