GabrielMartinez11 GabrielMartinez11
  • 19-04-2018
  • Mathematics
contestada

Please help me please

Please help me please class=

Respuesta :

EvieNugget
EvieNugget EvieNugget
  • 19-04-2018
1) p-2
2)10.50
3)$30
4)c+3
5)$15
Answer Link

Otras preguntas

You have 48 minutes to exercise at the gym. The elliptical trainer burns 9 calories per minute, while the treadmill burns 8 calories per minute. You want to bur
please answer this question
Part A Read the lines from the first stanza of the poem "Mother to Son." It’s had tacks in it, And splinters, And boards torn up Based on these lines, what can
How do you determine the central/main ideas of a text and its supporting details?
Shenea bought 3 bottles of juice for $12. Find the unit rate. (label your answer for full credit)
Evaluate the following expression(-2 2/3) x 5/6
Can someone help me plzzzz I need the answer
If an ant can move at a speed of 1.2mm/s, calculate the time taken byit to travel 1km.​
Which function is the inverse of f(x) = 2x + 3 ?
The GCF of 15 and 27