speresenko
speresenko
20-04-2018
Mathematics
contestada
Help please))))))))))
Respuesta :
Supernova
Supernova
20-04-2018
1) (5 yo-yos)($0.95) = $4.75
B. $4.75
2) Multiply 20 and 16 by 2, you'll get 40 and 32.
B. 20 apples for 16 teachers, 40 apples for 32 teachers
3)
C. 1 9
3 27
5 45
Every 1 hour the worker gets paid $9.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 37+ )
Otras preguntas
Two main issues that caused the Civil War were slavery and the right to leave the Union. a. True b. False
Ryan fills his cat's water bowl. Is it reasonable to say he uses 1ml of water? Explain
By what percent will a fraction increase if its numerator is decreased by 30% and its denominator is decreased by 50%?
The journey on the Oregon Trail was long and difficult.It took four to six months to travel the 2,000 mile trail from Independence,Missouri to Oregon.Pioneers f
Which of these statements accurately describes Siddhartha Gautama, the founder of Buddhism? a. He saw a contradiction between the teachings of the Hindu sacred
The temples in which the Babylonians worshipped were:
A zoo train ride costs $3 per adult and $1 per child. On a certain day, the total number of adults (a) and children (c) who took the ride was 30, and the total
What Is Pi x 45 = Does anyone know without using a calculator?
Which sentence contains an adverbial phrase? A.The hopeful actors agreed to meet in the dressing room before the audition. B.The persistent rain left large, ri
What is 43 divided by 8.6