angelicahale
angelicahale angelicahale
  • 18-11-2020
  • Mathematics
contestada

...........................​

 class=

Respuesta :

isravens2
isravens2 isravens2
  • 18-11-2020

Answer:

20

Step-by-step explanation:

5 divided by 1/4= 20

Answer Link

Otras preguntas

A cupcake store sells $4520 worth of cupcakes a day. The chocolate cupcakes cost $2.25 each and the red velvet cupcakes cost $1.75 each. If the total number of
_ are unintended and unrecognized; they're present but not immediately obvious. a. Mandatory functions b. Latent functions c. Necessary functions d. Basic funct
There are three dominant political parties in the U.S.
Green Jeans, Inc. had a mission to become the leading producer of environmentally friendly blue jeans, an emerging and in-demand category in the apparel industr
The IOM report and the new Joint Commission directive came to the conclusion that the _______________ approach typically taken after an error is made, does noth
object is placed 15cm in front of a plane mirror. If the mirror is moved further 5cm away from the object and the image is​
What is the formula for the equation of a straigth line
What is the name used for the integrated program development environment that comes with a Python installation?
Jesse bought 5.2 pounds of pears for $6.50. Find the unit rate. How much would 4 pounds of grapes cost?
For the function f(t)= Pet, if P= 5 and r = 0.05, then what is the value of f(5) to the nearest tenth?