BianncaJohnson85 BianncaJohnson85
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

If you pay $24 for 3 candles, what is the cost per candle?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 19-11-2020

Answer:

$8

Step-by-step explanation:

$24/3 which is 8.

Hope this helps plz mark brainliest :D

Answer Link

Otras preguntas

Suppose a common resourcelong dash—wood in a public forestlong dash—is being overused because residents consider the benefits of gaining firewood or wood for bu
Major help ASAP! Draw the image of RST under the dilation with the scale factor 5/3 and the center of dilation (2,-2). Label the image R’S’T’.
Which expressions are equal to -5/8 - (-1/8-1/2)
What part did pride play in your hesitancy?? In the song of roland
explain how geographic differences influenced American's various motives regarding the war of 1812
interest earned to the nearest cent for each principal interest rate and time 640$ ,3%,2 years
whats the difference from a physical change and a chemical change
how did the victory in Saratoga affect american diplomatic efforts? what was the result?
plzz help very fast make sure to reduce
Restate and answer the following. 1. Would you rather hang out by yourself after school or with friends? 2. If you could end any one problem in the world, what